2024. május 6, hétfő - Ivett

Hírek

2012. Február 24. 14:16, péntek | Helyi

Bírkózó versenyek Győrben és Budapesten

Győrben rendezték a regionális birkózó-versenyt, ahol Észak-Dunántúl legjelentősebb egyesületei jelentek meg.

A szomszédos Szlovákiából is érkeztek csapatok, valamint a budapesti ESMTK gárdája jelent meg, mintegy 30 fővel.

Természetesen a Tatabányai Sport Club Birkózó szakosztálya is ott volt a rajtnál. Örömteli tény volt, hogy a tavaly ősszel indult dadi kihelyezett tagozat kis birkózói is első ízben megmutathatták tudásukat a szőnyegen.

60 kg 1.hely Ferge Bálint

A versenyen edzőként Turák Pál tevékenykedett.

A serdülőkorú birkózók is megkezdték az éves versenysorozatot a magyar bajnoki kvalifikációt jelentő rangsorversennyel.
Csepelen megjelentek a korosztály legjobbjai és az ország minden részéről élvezetek küzdelmekben harcolták ki a helyezéseket.
Árvai Márk úgy kezdte a 2012-es évet, ahogy 2011-ben abbahagyta, nevezetesen az 50 kg-os kategóriában ismét nem talált legyőzőre és meggyőző fölénnyel nyerte az év első rangsor-versenyét.
Majer Balázs, Sztancs Csaba és Kolecz János a középmezőnyben végzett, de értékes pontok alapján nagy valószínűséggel ők is kvalifikációt szerezhetnek az országos bajnokságon való indulásra.