Hírek
2013. December 06. 14:37, péntek |
Belföld
Forrás: technika.us
Yotaphone - két képernyős telefoncsoda Oroszországból
Amire sokan már egy éve várnak, végre bekövetkezett: megjelent a Yotaphone nevet viselő, különleges okostelefon, melynek elöl és hátul is van egy-egy képernyője.
Csaknem pontosan egy évvel azután, hogy bemutatták, végre kaphatóvá vált az Oroszországban gyártott Yotaphone névre hallgató okostelefon. Elöl 4.3 megapixeles és 1280 x 720 pixeles LCD érintőkijelző, míg hátul szintén 4.3 colos, de már csak 640 x 360 pixel felbontású E-Ink kijelző található. Az E-Inkről elsősorban azt kell tudni, hogy még erős napfényben is kitűnő olvashatóságot tesz lehetővé, valamint kevesebb energiát is fogyaszt a színpompás LCD-hez képest.

Yotaphone - bemutatkozott a dupla képernyős orosz telefoncsoda
A nem mindennapi okostelefonban kétmagos, Qualcomm Snapdragon S4 processzor és 2GB RAM található. Támogatja a 4G/LTE funkciót, a Wi-Fi-t és a GPS-t is. A 13 megapixeles hátlapi kamera párját 1 megapixeles előlapi kamera jelenti, míg az akkumulátorának teljesítménye 1.800mAh.
Az innovatív megoldások kedvelői a Yotaphone-t Oroszországon kívül egyelőre csak néhány másik európai országban, köztük Németországban, Franciaországban, Ausztriában és Spanyolországban vásárolhatják meg, de később természetesen további országokban is lehet számítani a bemutatkozására. Ára 499 euró, azaz kb. 150.000 Ft.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

