Hírek
2013. Május 27. 10:50, hétfő |
Bulvár
Forrás: ujasz.hu
Vagy 400 milliót verhetnek le Schobertékon, jöhet a felszámolás
Az Artisjus 50 milliót kér.
Több lemezkiadó és az Artisjus is azt állítja: Schobert Norbert és Rubint Réka nem fizettek jogdíjat a DVD-iken felhasznált zenék után, így számításaik szerint több száz millió forinttal tartoznak nekik. A fitneszguru szerint ez nonszensz
Egy zeneszerző feljelentése nyomán terelődött a figyelem Schobert Norbertre. A hanglemezkiadók szerint a házaspár eladott DVD-ik számát figyelembe véve - körülbelül négyszáz millió forint a tartozásuk. Amennyiben nem tudják peren kívüli megegyezéssel rendezni a vitát, polgári peres úton követelik a szerintük nekik járó, ki nem fizetett jogdíjakat.
Schobert közösségi oldalán így kommentálta a vádat:
"A legnevesebb szerzőkkel írattam a háttérzenéket a filmjeimhez, és kezemben a joglemondó nyilatkozatok, tehát maximum nekem kéne a jogdíjakért várakoznom, mivel megvásároltam az aláfestést. 400 millió? Ennyi árbevételt életemben nem szereztem a filmekből, ha így lett volna, most dolgoznom sem kéne" - fakadt ki közösségi oldalán Schobert Norbert.
A Kiskegyed újságírója megkereste az Artisjus kommunikációs igazgatóját, aki elmagyarázta, mire alapozzák követelésüket.
- Amikor filmet készít valaki, annak jellegétől függetlenül engedélyt kell kérnie a zeneszámok felhasználásához a szerzőktől, illetve a kiadóktól, és ha úgy szól a megállapodás, fizetnie is kell értük. Majd amikor a filmet terjeszteni kezdik, a jogtulajdonos - jelen esetben Norbi kiadója - köteles a zeneszerzőknek és a szövegíróknak az Artisjuson keresztül további jogdíjat fizetni a forgalmazás arányában. Tény, hogy az Artisjusnak eddig nem fizettek a felhasznált zeneszámok után jogdíjakat. A dvd sokszorosítóitól megkaptuk az utóbbi három évre vonatkozó gyártási adatokat. Ezek alapján ebben a pillanatban nagyjából ötven millióra becsüljük a saját igényünket. A lemezkiadók tőlünk függetlenül döntik el, mit tesznek, megállapodnak-e peren kívül, vagy bíróságra mennek - tájékoztatta a Kiskegyedet dr. Tóth Péter Benjámin, az Artisjus kommunikációs igazgatója.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:38, csütörtök | Bulvár
Sean Paul 2026 májusában a Budapest Parkban ad koncertet
Sean Paul jamaicai előadó 2026. május 17-én először lép fel Budapesten, a Budapest Parkban – közölték a szervezők az MTI-vel.
2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár
HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő
Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.
2025. December 16. 07:07, kedd | Bulvár
Enyedi Ildikó kapta a Femme de Cinéma Sisley – Les Arcs díjat
Enyedi Ildikó kapta a 2013-ban alapított Femme de Cinéma Sisley – Les Arcs díjat a franciaországi Les Arcs Filmfesztiválon, amellyel a kimagasló tehetségű női filmes alkotók munkásságát ismerik el.
2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.
