Hírek
2019. Március 11. 17:10, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - fotó:Liverpool Echo
Újra megtanult beszélni, de elvesztette akcentusát szélütése után egy nő
Újra megtanult beszélni, de úgy tűnik, végleg elvesztette liverpooli akcentusát egy szélütésen átesett brit nő - olvasható a Liverpool Echo című lapban.
A 69 éves Rose Griffith öt éve esett össze munkahelyén, egy liverpooli szupermarketben. Az intenzív rehabilitáció eredményeként újra megtanult járni és beszélni, de meglepetéssel tapasztalta, hogy orosz akcentusa lett a sajátos liverpooli helyett.
Az újság szerint ezzel még nem értek véget a meglepetések, mert az orosz akcentus hirtelen "kelet-európaira", majd németre váltott.
Az idegen akcentus szindróma nem ismeretlen, de nagyon ritka a világon. Jellemző tünete, hogy a páciens anyanyelvén, de idegen kiejtéssel kezd el beszélni. Kialakulásának oka kisebb fej- vagy agyi sérülés.
Rose Griffith immár beletörődött, hogy sosem nyeri vissza liverpooli akcentusát, amelyre nagyon büszke volt, de, mint mondta, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy újra tud beszélni - írja a lap.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 16:00, hétfő | Külföld
Hőség - Olaszország majdnem minden térségében vörös kód van érvényben
Olaszország majdnem minden részén a legmagasabb fokozatú riasztás van érvényben a negyven fokos hőség miatt augusztus első vasárnapján.
2026. Augusztus 03. 15:00, hétfő | Külföld
Ceuta - A spanyol hatóságok eddig 72 holttestet emeltek ki a tengerből
A spanyol hatóságok eddig 72 holttestet emeltek ki a tengerből Ceutánál- közölte Miguel Ángel Pérez Triano, az észak-afrikai autonóm spanyol város kormánymegbízottja vasárnap.
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.
