Hírek
2021. Április 14. 16:28, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Újabb nyitási lépéseket jelentett be Orbán Viktor
Újabb nyitási lépéseket jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a kormányülés után. Nyitnak az óvodák és az iskolák alsótagozaton, 3 és fél millió beoltottnál pedig a vendéglátóhelyek teraszai.
Orbán Viktor miniszterelnök szerdán az újraindítás újabb lépéseit jelentette be közösségi oldalán.
A kormányfő kifejtette: véget ért a kormányülés, és örömmel látják, hogy elérték a hárommillió beoltottat. Ezért a kormány nevében köszönetet mondott mindenkinek, "akinek a munkáját dicséri ez a szép eredmény", így orvosoknak, ápolóknak, háziorvosoknak, kórházi dolgozóknak, a vakcinát beszerző külkereskedőknek, az oltóanyagot tároló raktárosoknak, a teherautókra és buszokra felpakoló rakodómunkásoknak, valamint a sofőröknek, akik eljuttatták a vakcinát a beadási pontokra.
Hangsúlyozta: "jól haladunk, gyorsan haladunk az oltással, talán Európában mi haladunk a legjobban és leggyorsabban".
Közölte: a kormány az újraindítás következő lépcsőfokát 3,5 millió beoltott emberben határozta meg, ha ezt elérik - remélhetőleg a következő hét közepén, szerdán-csütörtökön -, akkor kinyithatnak a teraszok. "Ismét visszakapjuk a régi életünk egy darabját" - fogalmazott.
Orbán Viktor kiemelte: hogy a vendáglátósoknak is könnyebb legyen, az őket terhelő teraszdíjat eltörlik.
Kitért rá: a kormány döntött az iskolák újraindításáról is; csak fokozatosan és óvatosan haladhatnak, ezért türelmet és megértést kért a szülőktől. Úgy döntöttek, hogy április 19-én, hétfőn kinyitják az óvodákat és az általános iskolák alsó tagozatos osztályait - közölte. Hozzátette: a felső tagozatban marad az otthoni, digitális alapú oktatás, a diákoknak az iskola a középiskolásokkal egyidőben, május 10-én nyílik meg.
A miniszterelnök elmondta: a kormány azt is megállapította, hogy mind a nemzetközi térben, mind itthon felerősödtek a vakcinák elleni politikai támadások. Ezeknek az a célja, hogy zavart keltsenek és elbizonytalanítsák az embereket - vélekedett.
A kormányfő mindenkit arra kért, hogy ne hallgasson az oltásellenes hangokra, mert az oltás életet menthet. Azt kérte az emberektől, hogy a felkínált vakcinát fogadják el, és oltassák be magukat.
"Vigyázzunk egymásra, minden élet számít, és ha így megy tovább, akkor együtt ismét sikerülni fog" - zárta szavait Orbán Viktor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen
Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
