Hírek
2015. December 24. 05:00, csütörtök |
Sport
Forrás: mti - fotó: Hajósi Miklós
Szilveszter-rali - Rekordok viadala a Hungaroringen
Összesen 280 versenyző indul az idei, immár 17. alkalommal szervezett Szilveszter-ralin a Hungaroringen.
A szervezők hétfői közleménye szerint a vasárnaptól jövő keddig tartó évbúcsúztató viadalon - amely az első verseny lesz a pálya felújításának megkezdése óta - az összes résztvevő csúcsán túl több rekord is megdől majd.
"Összesen 280 induló lesz, ami abszolút rekord a verseny történetében, ráadásul ötven nevezést el is kellett utasítanunk" - idézte a közlemény Füredi András főszervezőt, aki hozzátette, történelmi adat, hogy 97 Lada található a mezőnyben, amire eddig még nem volt példa. Az összegzés szerint egyre több nő van az indulók között, idén 45-en állnak rajthoz, szemben a tavalyi 26-tal.
A mezőnyben ott lesz többek között a címvédő Vincze Ferenc, a korábbi többszörös győztes Kazár Miklós, a versenyen 2011-ben diadalmaskodó ifjabb Érdi Tibor, valamint a friss Európa-bajnok Botka Dávid is.
"Hétfőn délután fél négykor rajtol el a mezőny egy belső szakasszal, kedden pedig reggel fél nyolctól délután ötig lesz folyamatos a program az egymást váltó etapokkal" - fejtette ki Füredi András. Külön érdekesség a nézőknek, hogy idén a szervizparkon is keresztülmegy a belső gyorsasági szakasz.
A főszervező hangsúlyozta: a nézők számára ingyenes lesz a belépés és a parkolás is, utóbbit a mogyoródi pálya főbejáratával szemben kijelölt területen, illetve a Hungaroring nagy parkolójában tehetik majd meg. Mindenkinek felhívta a figyelmét arra, hogy jövő kedden csak reggel hatig lehet a pályát megközelíteni Szilasliget felől, utána ezt az útszakaszt lezárják a forgalom elől és csak Mogyoród irányából lehet majd a parkolókig eljutni.
A szervezők teltházra számítanak - akár az eddigi nézőcsúcs is megdőlhet -, azok pedig, akik nem tudnak kimenni a Hungaroringre, a verseny minden pillanatát nyomon követhetik majd az élő rádiós és televíziós közvetítések segítségével, többek között a verseny internetes honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:57, hétfő | Sport
Wimbledon - Sinner a férfi bajnok
A világelső Jannik Sinner nyerte meg a férfi egyest a wimbledoni teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva, négy játszmában legyőzte a címvédő Carlos Alcarazt.
2025. Július 14. 07:52, hétfő | Sport
Klubvilágbajnokság - A Chelsea megállította a döntőben a PSG-t
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
2025. Július 14. 07:51, hétfő | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első felkészülési mérkőzésén
Szoboszlai Dominik gólpasszt adott, Kerkez Milos pedig bemutatkozott a Liverpool labdarúgócsapatában a másodosztályú Preston North End vendégeként 3-1-re megnyert felkészülési mérkőzésen.