Hírek
2014. Október 07. 00:00, kedd | Helyi sport
Pazar vasárnap tatai párbajtőrben
Két érem a hétvégi felnőtt válogatón
A hétvégén a Tatai Olimpiai Edzőtáborban rendeztük az OMS-Tata Iron Trade
Kupa felnőtt női és férfi párbajtőr világbajnoki válogatót. Vasárnap a második versenynapon remek tatai eredmények születtek! Esztergályos Patrik, a férfiak mezőnyében magabiztosan vívott, 6/0 csoportvégeredménnyel került fel a direkt kieséses 64-es táblára, ahol a döntőbe jutásért kapott ki a holland VERWIJLEN Bas-tól. Ifjúsági olimpiai bajnokunk 17 évesen, a dobogó 3. fokára állhatott fel a felnőttek mezőnyében.
Nagy Attila 4/2 csoportvégeredménnyel került a táblára, ahol a 16 közé jutásért, remek vívással 15/13-ra nyert a világbajnok Boczkó Gábor ellen, majd sajnos kikapott a döntőbejutásért, így 14. helyen zárta a vasárnapi versenyt.
A hölgyeknél a junior korú Kun Anna 5/0 csoportvégeredménnyel fordult, majd elképesztő izgalmak között, három hosszabbításos asszót nyerve jutott a döntőbe a felnőtt világbajnoki ezüst érmes Tóth Hajnalkával, aki 15:11-re nyert Anna ellen, így tatai ezüstéremnek örülhettünk a nap végén.
Szombaton lépett pástra a TSC színeiben versenyző Gnám Tamara, aki 4/2 csoportvégeredményt követően került táblára, majd vigaszágon a junior VB ezüstérmes Bohus Rékától kapott ki egy tussal. A 14 éves hölgy, a felnőttek válogatóját a 21. helyen fejezte be.
Eredmények:
Iron Trade Kupa Felnőtt Férfi Párbajtőr Válogató 2. nap:
3. Esztergályos Patrik OMS-Tata
14. Nagy Attila OMS-Tata
Iron Trade Kupa Felnőtt Női Párbajtőr Válogató 2. nap:
2. Kun Anna OMS-Tata
35. Batrha Lucia OMS-Tata
36. Molnár Petra OMS-Tata
49. Boda Zsófia OMS-Tata
Iron Trade Kupa Felnőtt Férfi Párbajtőr Válogató 1. nap:
28. Nagy Attila OMS-Tata
45. Esztergályos Patrik OMS-Tata
Iron Trade Kupa Felnőtt Női Párbajtőr Válogató 1. nap:
14. Kun Anna OMS-Tata
21. Gnám Tamara TSC
54. Sári Emese OMS-Tata
61. Halász Evelin TSC
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:18, hétfő | Életmód
Enyedi Ildikó díjat nyert a valladolidi filmfesztiválon
Enyedi Ildikó új filmje, a Csendes barát díjat nyert a 70. Valladolid Nemzetközi Filmfesztiválon. Az alkotást a Silver Spike Award-dal (Ezüst Tüske-díjjal) ismerték el.
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
2025. November 03. 07:17, hétfő | Külföld
A Pentagon előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
Az amerikai hadügyminisztérium előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.












