Hírek
2011. December 15. 06:46, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Olyan ajánlatot kaphatnak az adósok, amiért nem lesz érdemes lépniük
Sietősen emelték a hitelkamatokat az elmúlt napokban a pénzintézetek, a betéti kamatok sokkal lomhábban követik a változást.
A bankok kamatokból származó bevétele épp ezért megnőtt az elmúlt hetekben – számol be a Magyar Nemzet. Szakértők úgy látják, egy új szabályozás bevezetése miatt nemsokára tovább drágulhatnak a kölcsönök.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) november végi alapkamat-emelését követően egy-két nappal már drágultak a kölcsönök, a kedvezőbb konstrukciók pedig azonnal kikerültek a pénzintézetek ajánlatai közül. A betéti kamatok nem követték olyan gyorsan az MNB rátájának változását, mint a kölcsönök, a pénzintézetek többsége még mindig a korábbi ajánlatait tartja érvényben. Ez azt jelenti, hogy a bankok kamatmarzsa nőtt az elmúlt hetekben. A legjobb betéti ajánlatok 8 százalékos éves kamatot kínálnak, de a többség jellemzően 7 százalék körüli kamatot ad az ügyfeleinek.
A szakértők szerint hamarosan ismét feljebb kúsznak a thm-ek, mivel a bankok valószínűleg drágítással reagálnak majd a jövő évi változásokra. Januártól a bankok csak referenciakamathoz kötött kölcsönöket forgalmazhatnak. Eszerint meg kell állapítaniuk egy tőlük független kamatot, ami hazánkban valószínűleg a három vagy a hat hónapos budapesti bankközi forint hitelkamatláb, a BUBOR lesz.
A vonatkozó törvény szerint május végéig mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy külön költségek nélkül referenciakamathoz kötöttre váltsa a már meglévő hitelét. Az árak alakulása azon múlhat, hogy megindul-e az ügyfelekért folytatott verseny. Ha ez elmarad vagy nagyon enyhe lesz, könnyen előfordulhat, hogy az adósok olyan ajánlatokkal találják majd szemben magukat, amelyekért nem érdemes lemondaniuk a régi hitelükről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.
2025. Június 25. 07:16, szerda | Belföld
Érezhető földrengés volt Győr térségében
Kedden 20 óra 56 perckor 2,5-es magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon, Győr térségében, 6 kilométeres mélységben
2025. Június 25. 07:13, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak
Az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak, igazságtalan elvárni bármelyik tagállamtól, hogy vállalja egy háború kockázatát
2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld
Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni
Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.