Hírek
2011. Augusztus 20. 07:17, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Októbertől drágulhat a kenyér
Szeptemberig nem, októbertől azonban már emelkedhet a pékáruk ára, amennyiben az üzemanyagok a villamos energia és liszt is drágulnak – mondta el a közrádióban Kurdi András, a Magyar Pékszövetség elnöke.
Kurdi a Kossuth Rádió reggeli, Napközben című műsorában nyilatkozott a lehetséges áremelésről: mint elmondta, a pékszakma csak gyengén tudta érvényesíteni érdekeit, s miközben a liszt ára tavaly 40-ről 110 forintra emelkedett, ők mindössze 5-7 százalékos áremeléssel tudtak kompenzálni.
A pékszövetség elnöke szerint a nyereséget a kiskereskedelmi láncok könyvelhették el – bár ekkor is akadt olyan kereskedő, aki tisztességes árréssel dolgozott. Amíg a liszt ára 80-90 forint között marad, a jelenlegi tarifák is tarthatóak – ha viszont drágulás jön és az üzemanyag, a villamos energia ára is emelkedik, akkor a pékek is kénytelenek lesznek követni változásokat, figyelmeztetett Kurdi.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.