Hírek
2011. December 02. 09:26, péntek |
Helyi sport
Forrás: www.mti.hu
Nincs elnöke a Tatai Honvéd Atlétikai Clubnak
Nincs elnöke csütörtöktől a Tatai Honvéd Atlétikai Clubnak (THAC), miután az eddigi elnök november utolsó napján lemondott.
Az egyesület közgyűlése nem tudott elnököt választani, mert az önkormányzat jelöltjére egyenlő számú igen és nem szavazat érkezett - tájékoztatta a polgármester csütörtökön az MTI-t.
Korábban a THAC a férfi kézilabda NB I-ből való visszalépést tervezte, mert elfogytak a szakosztály forrásai. Az önkormányzat 50 millió forintos támogatást szavazott meg a klubnak, de legnagyobb szponzorként az átutalást ahhoz kötötte, hogy elnököt jelölhessen a szervezet élére, ezért a korábbi elnök bejelentette lemondását - tette hozzá Michl József (KDNP).
"Elég volt abból, hogy a THAC elnöke az orrunknál fogva vezessen bennünket. Nem tukmáljuk tovább a klubra az önkormányzat pénzét, a decemberi testületi ülésen a kérdés végleges megoldására teszek javaslatot" - mondta el az MTI-nek a polgármester, majd hozzátette, az egyesületnek az önkormányzat gyorssegélyként hétmillió forintot adott át a kézilabdacsapat tagjainak és dolgozóknak bérére. "Mivel nincsenek információink a bérekre átadott pénz felhasználásáról, nagyon remélem, hogy az összeg hiánytalanul megvan a klubnál" - fogalmazott.
Komáromi Lajos, a THAC lemondott elnöke az MTI-nek elmondta, a közgyűlésen titkos szavazáson az önkormányzat jelöltje 12 igen és 12 nem szavazatot kapott, így nem sikerült elnököt választani. A küldöttek 17 nem és 7 igen szavazattal azt a személyt sem választották be a vezetésbe, akit az önkormányzat a bérekre átadott pénz felhasználásának ellenjegyzésére delegált.
"A választás eredményét látva a lemondásomat fenntartom és nem is jelöltetem magam újra" - fogalmazott Komáromi Lajos, majd elmondta, a rendkívüli tisztújító közgyűlést december kilencedikére hívta össze, addig a klubot az elnökség irányítja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport
Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
