Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2017. Május 18. 23:13, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Nemzet Sportolója - Május 30-án választanak a társak

Nemzet Sportolója - Május 30-án választanak a társak

Május 30-án dől el, hogy a Nemzet Sportolói kit szeretnének társuknak.

A legkiválóbb magyar sportcsillagokat tömörítő társaság - Szabó Tünde sportért felelős államtitkár csütörtöki közleménye szerint - ezen a napon tartja ülését, amely a cím adományozásával összefüggő javaslat elbírálását szolgálja.

A titulus viselésére jogosult kiválóság kiválasztására azért van szükség, mert Földi Imrének (képen), a magyar súlyemelés első olimpiai bajnokának április 23-i halálával 12-ről 11 főre csökkent a Nemzet Sportolóinak száma.

A sporttörvény alapján a Nemzet Sportolói tesznek javaslatot az új tag személyére, s a legtöbb szavazatot kapott nevét a sportpolitikáért felelős miniszter terjeszti a kormány elé. A Nemzet Sportolója az a személy lehet, aki a 60. életévét betöltötte, sportolóként kimagasló eredményt ért el, és aktív sportpályafutását követően is fontos szerepet töltött be a hazai sportéletben.

A Nemzet Sportolói jelenleg: Balczó András, Hammerl László, Bíróné Keleti Ágnes, Kárpáti György, Kulcsár Győző, Magyar Zoltán, Portisch Lajos, Sági Györgyné Rejtő Ildikó, Schmitt Pál, Székely Éva és Weltner Györgyné Ivánkay Mária.

Halálukig a cím birtokosai voltak: Puskás Ferenc, Zsivótzky Gyula, Polyák Imre, Albert Flórián, Gyarmati Dezső, Grosics Gyula, Buzánszky Jenő és Földi Imre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld

Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik

2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Belföld

Teljesen le kell állítani a paksi atomerőművet

A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése