Hírek
2024. Szeptember 03. 07:50, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Mintegy 12 millió tankönyvet szállított ki a posta az oktatási intézményekhez

Mintegy 12 millió tankönyvet szállított ki a posta az oktatási intézményekhez
A közlemény szerint a társaság és a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. immár tíz éve közösen végzi ezt a szállítási feladatot. Ahogyan eddig is, idén is hiánytalanul és határidőre kapták meg a tankönyveket az iskolák.
A tankönyvek kiszállítását augusztus 1-jén kezdte meg a társaság és 20 munkanap alatt, az iskolákkal előre egyeztetett időpontban, előre tervezett és ütemezett módon valamennyit célba is juttatta; 3952 iskolába 11,6 millió tankönyvet vittek ki a társaság munkatársai - írták.
Közölték azt is, hogy a vállalat már februárban megkezdte a tankönyvek szállítására való felkészülést, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft.-vel egyeztetve - elhelyezkedéstől, útvonaltól, tankönyvmennyiségtől függően - szállítási ütemterv készült, ez alapján történt folyamatosan augusztusban a csaknem 9000 raklapnyi tankönyv szállítása.
Az augusztus végi kiszállítást követően, várhatóan szeptember második felében kezdődik az addig leadott iskolai pótrendelések teljesítése - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta