Hírek

2012. Január 29. 14:28, vasárnap | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Miklós a 39. lett, Vonn diadalmaskodott

Miklós Edit a 39. helyen végzett szombaton lesiklásban a női alpesi sízők St. Moritzban zajló Világkupa-fordulóján. A győzelmet az amerikai Lindsey Vonn szerezte meg.

A pénteken kombinációban harmincadikként zárt és ezzel egy Vk-pontot szerző Miklós Edit szombaton 57-es rajtszámmal jött le a pályán a 60 indulót felvonultató mezőnyben, s több előtte indult riválisát megelőzte. Az egyetlen magyar résztvevő, aki kétéves kihagyás után versenyez az idén újra a Vk-ban, a győztestől 4.31 másodperccel maradt el, de Vonn már az utána következőre is csaknem másfél másodpercet vert.

Az ezüstérem a német Maria Höfl-Rieschnek, a bronz pedig a liechtensteini Tina Weirathernek jutott.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja szerint):
női lesiklás:

1. Lindsey Vonn (amerikai) 1:43.65 p
2. Maria Höfl-Riesch (német) 1:45.07
3. Tina Weirather (liechtensteini) 1:45.12
...39. Miklós Edit 1:47.96

A szakági Vk állása 5 verseny után (még 4 van hátra): 1. Vonn 430 pont, 2. Weirather 240, 3. Elisabeth Görgl (osztrák) 235

Az összetett Vk állása 20 verseny után (még 19 van hátra): 1. Vonn 1170 pont, 2. Tina Maze (szlovén) 818, 3. Höfl-Riesch 596

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,

2024. Április 26. 06:49, péntek | Sport

Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Telekom Veszprém házigazdaként csak egyszer vezetett, mégis 32-31-re legyőzte a dán Aalborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csütörtöki, első mérkőzésén.

2024. Április 26. 06:45, péntek | Sport

Női labdarúgó MK - Ismét megvédte címét az ETO FC Győr

Ismét megvédte címét az ETO FC Győr a labdarúgó Simple női Magyar Kupában, mivel a csütörtöki döntőben 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte az MTK Budapest csapatát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.