Hírek
2011. Augusztus 10. 10:45, szerda | Helyi önkormányzati
Megújul a vértessomlói ravatalozó

Évek óta pályázott a ravatalozó felújítására a vértessomlói önkormányzat.
Az idei, februári közmeghallgatáson is jelezte Hartdégen József polgármester, hogy terveikben továbbra is hangsúlyosan szerepel a beruházás, melyhez közel 6 millió forintos támogatást szeretnének elnyerni.
A tervezett rekonstrukció végül az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program majdnem 5,5 millió forintos támogatásával kezdődött el a közelmúltban, s a temetőbe érkezők máris látványos munkálatoknak lehetnek szemtanúi.
Mint a polgármester elmondta, a vidékfejlesztési program forrása a ravatalozó külső teljes megújulását támogatja nettó értékben a nyílászárók cseréjétől az előtér megszépítésén át a tetőszerkezet rekonstrukciójáig. A számlák forgalmi adó tétele az önkormányzatot terheli, s mivel a pályázat belső felújítási munkálatokat nem támogatott, ezeknek a fedezetét is a helyhatóság biztosítja. Így Vértessomló költségvetésében összességében 2,5 millió forintos kiadási tételt jelent a majdnem 8 millió forintos rekonstrukció, melynek szeptember végére tervezett befejeztével egy kívül-belül megszépült, a kor követelményeinek megfelelő, s kegyeletteljes feladatához méltó megjelenésű ravatalozója lesz a községnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:16, hétfő | Életmód
Parajd - A Nagy-Küküllőn és a Maroson is meghaladja már a megengedett értéket a só koncentrációja
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport
Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.