Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2015. Március 14. 00:00, szombat | Helyi
Forrás: tatabanya.hu

Március 15. – Szavaljunk együtt!

Március 15. – Szavaljunk együtt!

Emlékezzünk és szavaljunk együtt március 15-én a bánhidai Szoborparkban!

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 167. évfordulója alkalmából megrendezendő ünnepi megemlékezés 15 órakor kezdődik, ünnepi beszédet mond Schmidt Csaba polgármester.
A program térzenével indul Tatabánya Város Fúvószenekarának közreműködésével. A Himnusz eléneklése után közös verselésre invitáljuk a megjelenteket, hiszen Tatabánya is csatlakozott a Honvédelmi Minisztérium azon felhívásához, amely a forradalom himnuszának, Petőfi Sándor: Nemzeti dal című költeményének közös szavalására buzdítja az emlékezőket.

Bankó Bianka, a Tatabányai Árpád Gimnázium diákjának éneke után a Tatabányai Bányász Táncegyüttes Márciusi Ifjak című koreográfiáját tekinthetik meg az egybegyűltek. Petőfi Sándor: Magyar vagyok című költeményét Maróti Attila, a Jászai Mari Színház színművésze mondja el, ezt követően a Magyar Honvédség 25. Klapka György Lövészdandár katonái ünnepélyes őrségváltást tartanak az emlékműnél.

A város vezetőinek és a megjelent szervezetek képviselőinek koszorúit a Váci Huszár és Nemzetőr Bandérium hagyományőrző huszárai helyezik majd el.

Molnos Barbara korondi diák Petőfi Sándor: Föltámadott a tenger című versét szavalja el, a megemlékezést ünnepi sortűz és a Szózat zárja.

Az ünnepség ideje alatt korhű ruhákba öltözött szereplők idézik meg a XIX. századot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 10:58, szerda | Helyi

E-CIGARETTA BUKTATTA LE

Elfogták azt a 32 éves tatabányai férfit, aki a lakásában kristályt árusított.

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. Október 15. 14:11, szerda | Helyi

KÁBÍTÓSZERT CSEMPÉSZETT

Külföldről hozta be Magyarországra a kábítószert az a 35 éves férfi, akit a komáromi nyomozók egy régi határátkelőnél fogtak el.

2025. Október 06. 09:33, hétfő | Helyi

LOPÁS MIATT KERESSÜK

A Tatabányai Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri a nő azonosításához.