Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2016. Október 03. 07:38, hétfő | Sport
Forrás: mti

Magyar-svájci - Megsérült a svájciak egyik kulcsembere

Magyar-svájci - Megsérült a svájciak egyik kulcsembere

Megsérült Johan Djourou, a svájci labdarúgó-válogatott középhátvédje, ezért ki kell hagynia a magyar csapat elleni, pénteki világbajnoki selejtezőt.

A svájci közszolgálati rádió és televízió (SRF) vasárnap számolt be róla, hogy a Hamburg csapatkapitánya azért nem lépett pályára a Hertha BSC otthonában 2-0-ra elveszített szombati mérkőzésen a német élvonalban, mert a pénteki edzésen megsérült a combja.

Markus Gisdol, a HSV vezetőedzője közölte, hogy a 65-szörös válogatott Djourou nyolc-tíz napig nem futballozhat, ezért be sem vonul a nemzeti együttes edzőtáborába hétfőn, és a magyarok elleni selejtező mellett az Andorrával szembeni találkozót is ki kell hagynia.

A védő három mérkőzést végigjátszott a nyári, franciaországi Európa-bajnokságon, csapata negyedik meccsén nem szerepelt.

A svájci keretben vasárnap is megsérült egy játékos: a német FSV Mainz középpályása, Fabian Frei ugyancsak combfájdalmak miatt kért cserét a Wolfsburg elleni bajnokin (0-0). Valószínűleg ő sem játszhat Budapesten, de a pontos diagnózisra még várni kell.

A Magyarország-Svájc világbajnoki selejtező pénteken 20.45-kor kezdődik a Groupama Arénában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 16. 07:46, csütörtök | Sport

Portugál-magyar - Rossi: büszke vagyok, de az utolsó két meccs dönt

2025. Október 15. 07:37, szerda | Sport

MOB: már 163 sportoló csatlakozott a kettőskarrier-programhoz

Már 30 sportágból 163-an csatlakoztak a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) által 2023 októberében életre hívott kettőskarrier-programhoz.

2025. Október 15. 07:32, szerda | Sport

Portugál-magyar - Bravúros pontmentés a hosszabbításban

A magyar labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlent játszott kedden a portugál csapat vendégeként a lisszaboni világbajnoki selejtezőmérkőzésen, így a hazaiak még nem jutottak ki a jövő évi vb-re.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Sport

Portugál-magyar - Rossi: bátor szívre, karakterre és némi szerencsére is szükségünk lesz

Marco Rossi szövetségi kapitány azt kérte a magyar labdarúgó-válogatott játékosaitól, hogy bátor szívvel lépjenek pályára és mutassanak karaktert a portugál csapat elleni keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésen.