Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2025. Február 13. 07:09, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ma is készülni kell ónos esőre

Ma   is készülni kell ónos esőre

Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

Az MTI-hez szerdán eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták, éjszaka előbb a középső országrészben, majd hajnaltól már északkeleten is valószínű a csapadék.

Elsősorban Bács-Kiskun vármegyében egy milliméternél is több ónos eső is előfordulhat, másutt a havazás lehet a jellemző, illetve délnyugat felől egyre inkább az eső hullhat.

Csütörtök reggeltől éjfélig az ország északkeleti harmadában, elsősorban az Északi-középhegység térségében havazás, másutt egyre inkább eső valószínű. Estétől az Északi-középhegység egyes részein, esetleg Pest megye északi részén ónos is kialakulhat
- írták.

A meteorológiai szolgálat ezért csütörtökre Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, ezekben a vármegyékben többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 milliméternyit.

Baranya, Fejér, Pest, Csongrád-Csanád, heves és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területére pedig elsőfokú figyelmeztetés van érvényben gyenge ónos eső veszélye miatt csütörtök éjfélig.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.