Hírek
2025. Április 18. 09:44, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén

Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal
- derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Nagypénteken az ország nagyobb részén erőteljes marad a gomolyfelhő-képződés, és többfelé, akár több hullámban számíthatunk a záporok, zivatarok mellett főként a keleti országrészben esőre is. A felhőzet délnyugat felől napközben lassan szakadozik, arrafelé napközben is kisebb a csapadék esélye, majd estefelé már határozottan csökken a felhőzet és a csapadékhajlam.
A déli, délnyugati szelet élénk lökések kísérhetik, de zivatarok környezetében erős lökések is valószínűek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 22 fok között alakul, a tartósabban csapadékos tájakon kell az alacsonyabb értékekre számítani.
Nagyszombaton a fátyolfelhők és az időnként erőteljesebb gomolyfelhő-képződés mellett sok napsütésre lehet készülni, de zápor, zivatar néhol előfordulhat. A délnyugati, déli szelet élénk lökések kísérhetik. A minimum 6 és 11, a maximum 18 és 23 fok között várható.
Húsvétvasárnap a gomoly- és fátyolfelhők mellett alapvetően napos idő várható, legfeljebb elvétve fordulhat elő zápor, zivatar. A déli, délnyugati szelet élénk, a Dunántúlon erős lökések is kísérhetik. A minimum-hőmérséklet 6 és 11, a maximum 20 és 26 fok között alakul.
Húsvéthétfőn döntően napos idő várható a fátyolfelhők és a kevés gomolyfelhő mellett, de csapadék nem valószínű. A délies szél időnként megélénkül. Hajnalban 8-13 fok közé hűl le, délutánra pedig 21-27 fok közé melegszik fel a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.