Hírek
2012. December 13. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kombinált terápiával az alvási apnoe ellen!
A kombinált terápia hatékonyan csökkenti az alvási apnoe tüneteit, amikor a páciens magasabban fekvő területeken, hegyvidéken van. Az alvási apnoe tünetei ugyanis hegyeken, magasabban fekvő területeken az oxigénszint csökkenésével felerősödnek - írja a Health Day.
A svájci kutatók előzetes tanulmányukban azt vizsgálták, hogy az alvási apnoe tüneteit a kombinált terápia hatékonyan csökkenti-e. Ezalatt azt kell érteni, hogy a Diamox nevű gyógyszert és a folyamatos pozitív légnyomás terápiát (CPAP) egyszerre alkalmazzák a tünetek enyhítésére.
A Diamox egy légúti stimuláns, amit akut légúti problémák, hegyi betegségek kezelésére alkalmaznak. A CPAP készülék pedig légnyomás alatt segít nyitva tartani a légutakat, miközben az alvási apnoe-ban szenvedő páciens alszik.
A kombinált kezelést 51 páciensen tesztelték, akik normális körülmények között 2600 láb magasság alatt élnek. A kezelést hegyi falvakban, 5300 és 8500 láb magasságban tesztelték. A kombinált kezelés segített tisztán tartani a légutakat mind ébrenlét, mind pedig alvás közben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld
Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken
Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
