Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2021. Június 29. 07:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kiskorú nevelt lányával fajtalankodott

Kiskorú nevelt lányával fajtalankodott

Az ügyészi indítványnak helyt adva, a bíróság elrendelte annak a 27 éves Fejér megyei férfinek a letartóztatását, aki tizenkettedik életévét be nem töltött nevelt lányával rendszeresen szexuális cselekményt végzett.

A döntés nem jogerős, mert a gyanúsított és ügyvédje is fellebbezett.

A Fejér Megyei Főügyészség hétfői közleménye szerint többszörösen minősített szexuális erőszak bűntettének megalapozott gyanúja miatt tettek indítványt a férfi letartóztatására.

Mint írták, a férfi feleségével és három közös kiskorú gyermekükkel, valamint a nő előző kapcsolatából 2008-ban született lányával lakott közös háztartásban egy Fejér megyei településen.

A megalapozott gyanú szerint a férfi 2020 elejétől kezdődően hetente többször végzett szexuális cselekményt nevelt lányával. Cselekménye akkor lepleződött le, amikor a kiskorú sértett múlt kedden édesanyjának elmondta a történteket, aki feljelentést tett a rendőrségen.

Címkék: letartóztatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére