Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2011. December 05. 15:32, hétfő | Helyi

Karácsonyi ajándék tolvajoknak

Karácsonyi ajándék tolvajoknak

Az ünnepek közeledtével ismét gyakoribbá válhatnak a gépkocsi-feltörések Komárom-Esztergom megyében, de állampolgári odafigyeléssel, az értékek óvásával elkerülhetők lehetnek a bűncselekmények.

Ülésen hagyott válltáskákkal, laptopokkal és a családnak vásárolt ajándékokkal gazdagodhatnak a tolvajok, alig néhány perces „munka” alatt. A bűnelkövetőknek egy perc is elegendő, hogy az ablakot betörve kiemeljék az autóban hagyott táskát vagy más értéket és elmeneküljenek.

A sértetté válás elkerülése és a boldog karácsonyi ünnepek érdekében kérjük fogadja meg a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság alábbi tanácsait:

Ne hagyjon értéktárgyakat az autójában!
Lehetőség szerint őrzött parkolóban hagyja az autóját, amíg vásárol.
Minden esetben zárja be az ajtókat, húzza fel az ablakokat, ha elhagyja a gépjárművet.
Az utastérben még üres táskát, ruhaneműt, élelmiszert se hagyjon!

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság tapasztalata szerint hiába helyeztek ki a rendőrök több száz figyelemfelhívó táblát, az állampolgárok többsége továbbra sem tesz meg mindent értékeik védelme érdekében. Minden gépjárműnél nem lehetnek jelen a járőrök és a polgárőrök, ezért a gépjármű-tulajdonosoktól fokozottabb elővigyázatosságot kér a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 10:58, szerda | Helyi

E-CIGARETTA BUKTATTA LE

Elfogták azt a 32 éves tatabányai férfit, aki a lakásában kristályt árusított.

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. Október 15. 14:11, szerda | Helyi

KÁBÍTÓSZERT CSEMPÉSZETT

Külföldről hozta be Magyarországra a kábítószert az a 35 éves férfi, akit a komáromi nyomozók egy régi határátkelőnél fogtak el.

2025. Október 06. 09:33, hétfő | Helyi

LOPÁS MIATT KERESSÜK

A Tatabányai Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri a nő azonosításához.