Hírek
2011. Szeptember 30. 10:18, péntek | Helyi önkormányzati
Kábítószerügyi egyeztető fórumot tartottak Tatabányán

Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata a helyi drogstratégiához kapcsolódóan drog fertőzöttségi kutatás lefolytatását rendelte el 2010. decemberétől.
A drogfertőzöttségi kutatás lebonyolítására a Tatabányai Kábítószerügyi Egyeztető Fórum 600. 000,- Ft támogatást nyert
A kutatás kérdőíves lekérdezés formájában történt, ahol is kérdezőbiztosok keresték fel a város valamennyi általános és középiskoláját – fenntartótól függetlenül – és a 8. és 10. évfolyamos diákokat és tanáraikat kérdezték meg a problémával kapcsolatban. A kérdőíveket a Nemzeti Drogmegelőzési Intézet szakképzett szakemberei állították össze, a lekérdezésben a KEF tagjai valamint a Városi Védőnői Szolgálat munkatársai álltak rendelkezésünkre.
A kutatás szakmai lebonyolításában illetve a kérdőívek feldolgozásában a Segítő Kéz Alapítvány valamint a Védőnői Szolgálat volt a város segítségére.
A kutatási jelentés elkészültét követően Záró Konferenciára került sor, a rendezvénynek a Puskin Művelődési Ház adott otthont 2011. szeptember 29-én. A kutatási jelentés hozzáférhető a város honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:45, kedd | Kék hírek
Választási csalás - Hirtelen több választópolgár lett a zala megyei faluban
Tömeges betelepülés miatt meg kell ismételni a Magyarföldön szeptember 7-én tartott időközi önkormányzati választást, a törvénysértés miatt a rendőrségnek is átadják az iratokat