Hírek
2020. Június 02. 07:26, kedd |
Külföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Június közepétől szabadon utazhatnak a csehek
Június 15-től szabadon utazhatnak a cseh állampolgárok az összes európai országba. Negatív koronavírus tesztet csak Nagy-Britaniából és Svédországból való visszatéréskor lesz kötelező felmutatni.
Ellenkező esetben az érintettre kéthetes házi karantén vár - közölte Adam Vojtech cseh egészségügyi miniszter.
Adam Vojtech a Twitteren megjelent bejegyzésében azt írta, hogy a cseh kormány hétfőn elfogadta a sajtó által szemafornak nevezett rendszert, amely három - biztonságos, közepesen kockázatos és magas kockázatú - kategóriába sorolta az európai országokat.
Csehországba a külföldiek csak a biztonságosnak minősített országokból érkezhetnek szabadon, a közepesen kockázatos és magasan kockázatos országok állampolgárait csak akkor engedik be, ha friss negatív koronavírus-teszttel fognak rendelkezni.
Biztonságosnak 19 európai országot, közepesen kockázatosnak 10, míg magas kockázatúnak 2 országot minősített a cseh kormány.
Magyarország, valamint Csehország szomszédai - Szlovákia, Ausztria, Németország, Lengyelország - a biztonságos országok között vannak. Ebbe a kategóriába kerültek a turisztikai szempontból olyan fontos országok mint Görogország, Horvátország, Bulgária, Románia vagy Szlovénia és Svájc is.
A közepesen kockázatos országok között van például Belgium, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Portugália, Dánia és Hollandia. A magas kockázatú kategóriába a cseh kormány szerint Nagy-Britannia és Svédország tartozik.
Csehországban hétfő estig 9286 ember fertőződött meg új koronavírussal, a betegségből 6642 ember már felgyógyult. Az áldozatok száma 321 és egy ideje már alig növekszik. Kórházban a betegséggel 123 embert kezelnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.
