Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2019. Április 12. 07:19, péntek | Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: pixabay

Jelentős lehet a terméskiesés az aszály miatt

Jelentős lehet a terméskiesés az aszály miatt

Gyengült az aszály miatt az őszi vetések minősége, akár 2-3 millió tonnás is lehet a terméskiesés - közölte a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke csütörtökön az MTI érdeklődésére.

Petőházi Tamás közölte, bár a tavaszi vetések az elmúlt napok esőzéseinek köszönhetően megkezdődhettek, még mindig legalább 100 milliméter csapadékra lenne szükség a talaj vízkészletének helyreállásához - mondta.

A búza vetésterületének 25-30 százalékán, a repcének pedig 30-35 százalékán fejlődtek csak megfelelően a növények az agrártárca adatai alapján. Repcét 290 ezer hektáron, búzát pedig közel egymillió hektáron vetettek.

Elmondta, hogy egyes régiókban az aszály miatt az őszi repcét ki kell szántani, ami becslések szerint országosan a több tízezer hektárt is elérheti. Hozzátette, a probléma már ősszel kezdődött, amikor a gazdák csak porba tudták elvetni a búzát és a repcét, ami után a téli időjárás sem hozta meg a várt csapadékmennyiséget.

Címkék: aszály, termés

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt

A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció