Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2015. Április 08. 08:53, szerda | Helyi

Játszótér felújítások

Játszótér felújítások

Jó ütemben haladnak a játszótér felújítások Tatabányán. 2015-ben a már létrejött fejlesztések összértéke bruttó 25.300.000 Ft, amiből új játékok kihelyezésére, parkosításra, és a meglévő eszközök biztonságosabbá tételére nyílt lehetőség.
Az új játékok kiválasztásánál figyelembe vették a biztonságtechnikai előírások mellett azt is, hogy az eszközök tartós, időtálló anyagokból készüljenek. Így azok kevesebb karbantartás mellett is megőrzik minőségüket.
A Piac tér 1. játszóterén mérleghintát és csúszdás mászókát helyeztek el, a már meglévő homokozóban kicserélték a homokot, és fa ülőszegéllyel vették körül. A régi hinta alatti területet ütéscsillapító burkolattal és új szegéllyel látták el, valamint homokkal töltötték fel a meglévő csúszda alatti területet is.
Két új rugós játékkal, egy csúszdával és egy kétüléses hintával gazdagodott a Piac tér 2. A régi homokozó tartalmát itt is kicserélték, és ülőszegéllyel látták el.
A Koós Károly utca 37-41. környékén élő gyermekek már egy új körhintának és egy házikónak örülhetnek, és a területen álló 5 db padot is felújították. A korábban elhelyezett eszközök alatti burkolatot kicserélték, továbbá itt is megújult a homokozó.
Egy többfunkciós csúszdás eszközt helyeztek el Vadász út 52-54. játszóterén is, ezt főként a nagyobb gyermekek tudják kihasználni.
A Gál István lakótelep 217-218-hoz játékházikót és új csúszdát telepítettek.
A Hadsereg utca végén található területet az út felől kerítéssel látták el, a gyermekek biztonsága érdekében. Itt már egy kétüléses hinta, új mászóvár, és két rugós játék várja a kicsiket. A sövénytelepítés mellett az eredeti padok felújítása is megtörtént.

A város több részén terveznek még játszótér felújításokat, a Bánhidai lakótelep 311-hez egy kisebb csúszdás eszközt, hintával, rugókkal felszerelt játékot a felsőgallai futballpályára.
A tervek szerint a Kertvárosi Általános Iskola és a Garibaldi utca területén helyeznek el új eszközöket, valamint a dózsakerti „Örökmozgó” játszótér is bővülhet.
Ezekre a beruházásokra bruttó 27 millió forint áll városunk rendelkezésére még az idei évben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 01. 07:00, kedd | Helyi

SOK VOLT A ROVÁSÁN

Engedély nélkül, a tulajdonos tudtán kívül más autójával hajtott egy férfi Esztergomban, aki ellen rablás miatt körözés volt érvényben.

2025. Június 04. 10:07, szerda | Helyi

ORSZÁGOS HATÁRRENDÉSZETI ÖSSZESÍTŐ

Az elmúlt nap eseményei számokban . A szolgálatot teljesítő rendőrök 2025. június 03-án 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 35 határsértőt tartóztattak fel.

2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport

Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka

Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.