Hírek
2014. Május 09. 06:00, péntek | Belföld
Jár-e jubileumi jutalom köztisztviselő közalkalmazotti áthelyezéssel?
Jár-e jubileumi jutalom köztisztviselő közalkalmazotti áthelyezéssel? Illetve felmentési idő alatt lehet-e munkát vállalni? Ezekre keresi a választ Pénz, jog és adó rovatunk kérdezője. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Segítségüket, tanácsukat kérem az alábbi kérdésekben:
2014. októbertől 40 éves jogviszonnyal nyugdíjba megyek.
Jelenleg közalkalmazotti státuszban dolgozom 2012. októbertől, ahova áthelyezéssel kerültem köztisztviselői állásból.
1990-ben kerültem a helyi önkormányzathoz, ahol megkaptam sorban a 25, illetve a 35 éves jubileumi jutalmat is.
Az áthelyezésemet azzal az indokkal kezdeményezték, hogy az átszervezések (önkormányzati leépítés és oktatás átszervezése) miatt esélyes lehetek a leépítésre, tehát a legjobb az lesz, ha elfogadom az iskolatitkári állást.
Most azzal riogatnak, hogy nem vagyok jogosult a 40 éves jubileumi jutalomra, mivel az előző jogviszony nem számit bele mivel nem közalkalmazotti, a 25 éveshez is kellene még kb. 4 hónap közalkalmazotti jogviszony.
Úgy érzem, hogy hiba volt áthelyezést elfogadni, talán végkielégítés is szóba jöhetett volna, ami tudomásom szerint nem kevés.
Az áthelyezéssel kapcsolatban pedig úgy tudom, az magával viszi a jogokat.
Kérem tájékoztatásukat a jubileumi jutalommal kapcsolatban, illetve, milyen anyagi juttatásra számíthatok.
Nagyon várom válaszukat.
Lenne még egy kérdésem: felmentési idő alatt lehet-e munkát vállalni.
Köszönettel
2014. 04. 12.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A jubileumi jutalomba beleszámít a közalkalmazotti jogviszony előtt köztisztviselői jogviszonyban eltöltött idő is. 40 év után 5 havi illetménynek megfelelő juttatás jár.
Felmentési idő alatt nem lehet munkát vállalni, vagy legalábbis csak ugyanolyan szabályok szerint, mint egyébként a jogviszony időtartama alatt.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel,
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
