Hírek
2019. November 16. 18:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Idén a koraszülötteket támogatja a közmédia a Jónak lenni jó! kampánnyal
A Jónak lenni jó! kampánnyal a koraszülötteket támogatja a közmédia idén; az összegyűjtött pénzt egy olyan szervezet - a Peter Cerny Alapítvány - kapja, amely 30 éve foglalkozik ezzel
- hangzott el az M1 csatorna szombat reggeli műsorában. Siklósi Beatrix, az M5 csatornaigazgatója, a kampány projektvezetője elmondta, nagyon sokakat érint már Magyarországon a koraszülöttmentés ügye, hiszen egyre több koraszülött van, ezért jó helyre megy majd az a pénz, amit a kampányban összegyűjtenek.
Somogyvári Zsolt, a Peter Cerny Alapítvány szakmai vezetője a műsorban elmondta, amikor elkezdték a munkát még 18-20 ezrelék volt a halálozási arány, most pedig 3,5 ezrelék. Ez a koraszülöttosztályok, illetve a szállítószolgálatok közös érdeme - fűzte hozzá.
A támogatást a géppark megújítására és a kollégáik, illetve az utánpótlás képzésére fordítják - mondta.
A kampány adományvonala már él: a 13600-as számon a 04-es mellék megadásával vagy a 13600-as számra a 04-es kóddal küldött sms-sel hívásonként és üzenetenként 500 forinttal lehet támogatni a koraszülöttek mentését és szállítását 1989 óta végző Peter Cerny Alapítványt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
