Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2018. Szeptember 12. 15:24, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Idén 600 milliót spóroltak a vonatokon utazók az új jegylehetőséggel

Idén 600 milliót spóroltak a vonatokon utazók az új jegylehetőséggel

Egyre népszerűbb az elektronikus vonatjegyvásárlás, idén eddig már csaknem 600 millió forintot spóroltak így az utasok – közölte a MÁV szerdán az MTI-vel.

A vasúttársaság közleménye szerint a tavaly decemberi menetrendváltáskor bevezetett 5, 10, 20 százalékos kedvezmények jelentős, 275 millió forintos többletet eredményeztek a MÁV-Start menetdíjbevételében. Emellett az utasoknak a januártól szeptember 2-áig vásárolt e-vasúti menetjegyekre nyújtott kedvezmények összértéke meghaladta az 580 millió forintot.

Az idén csaknem hatmillió jegyet vásároltak online (ideértve a Vonatinfó mobilapplikációs jegyvásárlási lehetőséget is), ebből 4,5 millió volt az e-vonatjegy. Az elektronikus vásárlás esetében 67, az e-vonatjegyeknél 101 százalékos a növekedés az előző év hasonló időszakához képest. A mobilalkalmazáson belüli jegyvásárlás június 20-ai bevezetése óta már csaknem 220 ezer e-vonatjegyet váltottak a Vonatinfón – írták.

Összességében az „önkiszolgáló csatornák” részesedése 14,5 százalékról 18,9 százalékra nőtt az utasszámot tekintve. Az árbevételben szintén jelentős, 5 százalékos az emelkedés - közölte a MÁV.

Címkék: elektronikus, jegy, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj