Hírek
2011. Október 05. 15:37, szerda |
Helyi önkormányzati
Forrás: tatabanya.hu
Fejlesztés a tatabányai Ipari Parkban
Új autóbuszmegálló és buszparkolósáv építése kezdődik el a Tatabányai Ipari Parkban, a teljes beruházás várható költsége 32 millió forint – jelentette be a helyszínen Schmidt Csaba.
A polgármester elmondta: az Orgonás út mellett buszparkoló sáv kialakításának, valamint a Búzavirág úti Grundfos előtti buszöböl bővítésének költségeit 50 százalékban a város, míg a másik felét a Grundfos és a Coloplast finanszírozza.
A tájékoztatón jelen volt Boris Kovac a Coloplast Hungary Kft. és Török László a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. ügyvezető igazgatója. Az ipari park fejlődésének, a munkahelyteremtő beruházások folyamatos betelepülésének eredményeként mintegy hatezer munkavállaló dolgozik itt és közlekedik a helyi járatokkal a cégek szerződéses járataival, személygépjárművekkel. A termelés növekedésével a teherforgalom is megnőtt, jelentős számú gépjármű várakozik az utakon. Ez megnehezíti a közlekedést, és számos balesetveszélyes helyzetet teremt. Közlekedési gondot okoznak a műszakváltáskor az Orgonás úton várakozó buszok, valamint további fennakadást jelent, hogy ilyenkor a Grundfos és Coloplast előtt lévő buszöblökbe csak egy csuklós autóbusz állhat be. A probléma megoldására az érintett két cég vezetői egyeztetést kezdeményeztek az önkormányzattal. Ennek eredményeként épül meg az Orgonás út melletti 216 méter hosszú kőburkolatú buszparkolósáv, ahol 10 autóbusz (7 szóló, 3 csuklós) parkolhat az átadás után. A Búzavirág úti buszöböl bővítésével egyszerre 4 autóbusz (2 csuklós, 2 szóló) tudja bonyolítani a dolgozók szállítását.
A két cég önálló finanszírozásában valósul meg a gyalogos peronon a 35 méter hosszú és 2.5 m magas könnyűszerkezetes fedett utasváró. A kivitelezés még a tél előtt megvalósul. A munkálatok a buszöböl bővítésével kezdődnek, így ott 4-5 hétig ideiglenes buszmegálló lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 09:00, hétfő | Sport
Katalán Nagydíj - Hamilton első sikerét aratta a Ferrarival Barcelonában
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője nyerte vasárnap a Forma-1-es Katalán Nagydíjat Barcelonában, és a maranellói istálló pilótájaként ez volt az első sikere.
2026. Június 15. 07:00, hétfő | Életmód
Megérkezik a nyár első hőhulláma a héten
A héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma:
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 16:00, vasárnap | Életmód
Balatoni retró kiállítás nyílik Keszthelyen
Az idősebbeknek nosztalgiát, a fiataloknak rácsodálkozást kínál a keszthelyi Balatoni Múzeum, ahol szombaton nyílik meg a Balatoni retró címet viselő kiállítás.
