Hírek
2018. Október 03. 17:30, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Fegyházbüntetésre ítéltek egy kalauzt fenyegető férfit

Hét és fél év végrehajtandó fegyházbüntetést szabott ki közfeladatot ellátó személy ellen felfegyverkezve elkövetett erőszak miatt a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság egy férfira, aki egy vonaton késsel fenyegetőzött.
Gyurán Ildikó, a Miskolci Törvényszék szóvivője az MTI-vel szerdán közölte, a férfi gyógyszertől bódult állapotban, menetjegy nélkül szállt fel a Sátoraljaújhelyről Szerencsre közlekedő vonatra, és amikor a kalauz a jegyét kérte, kést rántott. A fegyverrel hadonászott és életveszélyesen fenyegetőzött, azt kiabálta: megöl mindenkit. A kalauz kihátrált a kocsiból és a többi utast is átterelte egy másik vagonba.
A vádlottat a kiértesített rendőrök a szerencsi állomáson megbilincselték és előállították.
Mivel a kalauz közfeladatot ellátó személy, a hivatalos személyekkel azonos büntetőjogi védelemben részesül, ezért a bíróság a vádlottat hét és fél év végrehajtandó fegyházbüntetésre ítélte, kimondva: a már többszörösen büntetett férfi feltételes szabadságra nem bocsátható. A döntés nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.