Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2016. Július 18. 07:39, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Európai katonai unió jöhet létre a britek kilépésével

Európai katonai unió jöhet létre a britek kilépésével

Nagy-Britannia uniós tagságának megszűnésével megnyílik az út egy alapvetően francia-német együttműködésen alapuló európai védelmi és biztonsági unió előtt

– mondta Kiss J. László, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára vasárnap, az M1 aktuális csatornának nyilatkozva.

Az elemző hangsúlyozta, a jövőben jelentősen növekedni fog Németország védelempolitikai szerepe, miután az ország komoly fegyverkezésbe kezdett. Utóbbi tényt jól mutatja, hogy Németország a következő 15 évben 130 milliárd euró értékben kívánja megújítani elöregedett fegyverzetét - mondta Kiss J. László, aki emlékeztetett arra is, a német katonai doktrína hosszú idő után most újra kijelölt egy ellenséget: Oroszországot.

Címkék: brexit, európa, katona

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.