Hírek
2019. Szeptember 11. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Érkeznek a biztosítókhoz a kárbejelentések a hétvégi viharos eső miatt
Már érkeznek a biztosító társaságokhoz a kárbejelentések a hétvégi viharos esőzés miatt, a kárigények nagyobb részét hét végére várják.
Az MTI megkeresésére az Aegon Biztosító közölte, péntek és hétfő között 169 kárbejelentés érkezett hozzájuk. A tapasztalatok szerint ilyenkor elsősorban a kármentéssel vannak elfoglalva az emberek, a kárbejelentések nagy része a hét közepe, vége körül várható.
Az Aegon Biztosítóhoz a hétvégi nagyobb esőzés miatt eddig a legtöbb bejelentés Zala, Pest, Veszprém megyéből és Budapestről érkezett, az ügyfelek által becsült kárösszeg 28 millió forint. Többnyire villámcsapás, vihar, beázás, felhőszakadás okozott károkat, de jégverés is előfordult.
Az Allianz Biztosítóhoz a hétvégén megközelítőleg 200 kárbejelentést tettek ügyfelek a viharos, esős időjárással összefüggésben, arra számítanak, hogy folyamatosan érkeznek még kárigények.
A Groupama Biztosítóhoz vasárnap óta közel 500 lakásbiztosítási kárbejelentés érkezett, de a kárbejelentések száma az elmúlt napok viharai, felhőszakadásai miatt pár napon belül várhatóan eléri az 1500-2000-et is. A legtöbb kárbejelentés Csongrád megyéből érkezett, Szegedről eddig 59. A károk átlagos értéke 50-200 ezer forint között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
