Hírek
2019. Október 07. 11:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elkezdtek visszatérni a külföldön dolgozó magyarok
Érzékelhetően elkezdtek visszatérni Magyarországra a nyugat-európai országokban dolgozó magyarok
- közölte a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke hétfőn az M1 és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában. Palkovics Imre azt mondta, a szabad munkaerő-áramlás miatt pontos adatok nincsenek, de a társadalombiztosításból és egyéb bejelentésekből is érezhető, hogy egyre többen térnek vissza. Emellett a korábban "kiürült" építőiparban és vendéglátásban is megjelentek a munkavállalók - tette hozzá.
Szerinte a legtöbben Németországból és Ausztriából jönnek vissza.
A visszaáramlás oka, hogy a magyar bérek - amelyek ugyan még mindig csak a nyugat-európai országok átlagbéreinek körülbelül negyedével, harmadával egyenlők - 77 hónapja dinamikusan nőnek - vélekedett.
Motivációként még a családalapítást említette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: a Tisza-kormány átfogó adóügyi módosító csomagot nyújtott be a parlamentnek
2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
