Hírek
2016. Április 22. 07:48, péntek |
Kék hírek
Forrás: mti
El akarta gázolni a rendőröket, autójukat összetörte egy férfi Zalában
Szándékosan nekihajtott egy rendőrautónak, majd elmenekült a rendőrök elől Türjén egy 20 éves férfi, aki később csaknem el is gázolta az őt megállítani akaró rendőröket
- számolt be az esetről a Zalai Hírlap online kiadása csütörtök este. A lap Pirger Csabának, a Zala Megyei Főügyészség szóvivőjének közlése alapján arról írt, hogy a rendőrök kedden Türjén intézkedni próbáltak az autót vezető 20 éves férfival szemben, akinek autóján egy másik járműről származó német rendszám volt.
A rendőrök szirénázva jelezték szándékukat, majd a férfi kocsija mögött néhány méterrel megálltak. Még nem szálltak ki, amikor a fiatal hátramenetben nagy sebességgel belehajtott a rendőrautóba, amelyben mintegy félmillió forintos kárt okozott.
A rendőrök nem sérültek meg, a férfi után hajtottak, de az autó sérülése miatt csak Zalabérig jutottak. Rövid időn belül feltűnt a fiatal visszafelé tartó autója, amelyet szabályos karjelzéssel próbáltak megállítani. A mintegy 130 kilométeres sebességgel feléjük száguldó autó vezetője azonban nem állt meg, a rendőröket csak azért nem tudta elgázolni, mert félreugrottak.
A férfit később elfogták és kezdeményezték előzetes letartóztatását - többször volt büntetve, jelenleg is végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt áll, nincs jogosítványa, közúti közlekedési szabálysértések miatt már több eljárás folyt ellene. A mostani tette miatt hivatalos személy elleni erőszak, közúti veszélyeztetés, egyedi azonosítójellel való visszaélés és rongálás miatt indult vele szemben eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek
Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden
A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.
2026. Január 30. 07:07, péntek | Kék hírek
Kábítószer és alkohol hatása alatt állt a Romániában súlyos balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Romániában balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét - közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
2026. Január 28. 07:32, szerda | Kék hírek
Átvette a volánt a fiatalkorú utas, majd fának hajtott
A Kecskeméti Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozása miatt vádat emelt egy fiatalkorúval szemben, aki azután, hogy a sofőrtől menet közben átvette a vezetést, fának hajtott az utasokkal teli furgonnal.
2026. Január 26. 06:58, hétfő | Kék hírek
Életveszélyes a jégen tartózkodni!
Életveszélyes a jégen tartózkodni, az enyhülő időjárásban olvad a természetes vizek jege, ezért senki ne menjen a jégre - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője vasárnap.
