Hírek
2016. December 05. 13:25, hétfő | Helyi
Együtt a balesetmentes közlekedésért
Ezúttal az ittas vezetés veszélyeire és a gyalogosok láthatóságának fontosságára hívják fel a közlekedők figyelmét a tatabányai járatokon elhelyezett óriásplakátok.
Új kampányt indított a Középnyugat-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. és a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság a közúti közlekedés biztonságosabbá tétele érdekében. Ezúttal az ittas vezetés veszélyeire, mint elfogadhatatlan kockázati tényezőre és a gyalogosok láthatóságának fontosságára irányítja rá a közlekedők figyelmét.
A régió tömegközlekedését biztosító társaság már többször segített abban, hogy a rendőrség minél több személyhez eljuttathassa bűn- és baleset-megelőzési felhívásait. A 2016. december 5-én indult kampány részeként a volántársaság két tatabányai buszjáratára helyezett ki prevenciós plakátokat.
Pruzsina Alice, a Középnyugat-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. szóvivője a baleset-megelőzési kampányról szóló tájékoztatón elmondta, hogy az autóbuszok biztonságos közlekedésével szorosan összefügg a forgalomban résztvevők egyéb viselkedése is.
A közlekedés azonban az a terület, ahol minden szereplő együttműködésére van szükség a biztonság érdekében.
Farkas Gábor rendőr ezredes, Komárom-Esztergom megyei rendőrfőkapitány hangsúlyozta, hogy télen nagyobb odafigyelést igényel a járművezetés, hisz az utak csúszóssá válnak és a korai sötétedés is kedvezőtlenebbül hat a járművezetőkre. Kiemelte a gyalogosok láthatóságának fontosságát és az ittasan vezetők felelősségét.
A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője emléklappal és ezüstözött rendőrségi éremmel jutalmazott négy gépkocsivezetőt, akiknek köszönetét fejezte ki a rendőri tevékenységgel összefüggő szállítási feladatokért.
A két szervezet közötti példaértékű együttműködést igazolja, hogy a Középnyugat-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. járatainak LED paneljein az utasok a határvadász-képzéssel kapcsolatos információkat is olvashatják.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
