Hírek
2024. November 05. 08:04, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Egyeztet a Belügyminisztérium a pedagógusok béremeléséről

Egyeztetést kezdett a Belügyminisztérium köznevelési államtitkársága a 2025. évi pedagógusbér-emelésről a Nemzeti Pedagógus Karral és a szakszervezetekkel - közölte a tárca hétfőn az MTI-vel.
"A kormány célja a lehető legjobb oktatási rendszer működtetése, melyben a pedagógusok teljesítményét értékeli és elismeri".
A kormány 2024-ben történelmi mértékben, átlagosan 32,2 százalékkal emelte a pedagógusok bérét; a pedagógusok átlagbére jelenleg bruttó 693 000 forint, a diplomás átlagbér 72,2 százaléka - írták.
Hozzátették, a pedagógusok létszáma az elmúlt egy évben mintegy 3000 fővel nőtt, pedagógusképzésben 15 000-ren kezdték meg tanulmányaikat, a nyugdíjba vonulók többsége tovább szeretne tanítani.
A jövő évi pedagógusbér-emelés célkitűzése a 2025-ben várható diplomás átlagbér 80 százalékának elérése. Ez a tervek szerint további 20-21 százalékos tanárbéremelést jelent.
A források 88 százalékát a magyar kormány, 12 százalékát az Európai Unió biztosítja. A szaktárca a 2024. november 4-én kezdett egyeztetéseket 2024. december végéig kívánja lezárni - közölte a Belügyminisztérium.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól