Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2017. Október 13. 17:09, péntek | Belföld
Forrás: mti

Aknavető gránátot találtak egy miskolci lakásban

Aknavető gránátot találtak egy miskolci lakásban

Előzetes letartóztatásba helyeztek egy miskolci férfit, akinek a lakásában a rendőrök működőképes aknavető gránátot és lőfegyvert találtak - közölte a Miskolci Törvényszék pénteken az MTI-vel.

Az eljárás adatai szerint a férfi csütörtökre virradó éjjel többször azzal fenyegette meg a lakásukban az élettársát és annak fiát, hogy megöli őket, majd másnap a sógornőjét szóváltás után ököllel arcon ütötte.

A sértettek feljelentést tettek, a rendőri intézkedés során a férfi lakásában egy engedély nélkül tartott éles lőfegyvert és egy szovjet gyártmányú működőképes aknavető gránátot találtak.

A Miskolci Járásbíróság elrendelte a gyanúsított előzetes letartóztatását, miután a cselekmény akár 12 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető és ezért fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, továbbá a bizonyítás veszélyeztetése, és attól is tartani kell, hogy a büntetett előéletű terhelt újabb bűncselekményt követ el.

A gyanúsított fellebbezett a járásbíróság végzése ellen, így az nem jogerős - tudatta a törvényszék.

Címkék: aknavető, gránát, miskolc

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.