Hírek
2011. Július 20. 13:52, szerda | Helyi
A szőlő volt a mesevilág Károly bácsi életében
A szőlészet, a meghitt családi kötelék, a kedves feleség, a fiúgyermek és a meny, a gondoskodó unokák adják Dobrovszky Károly életének boldogságát.
A 90 éves szépkorút szeretteinek körében, alsógallai otthonában dr. Kancz Csaba alpolgármester lepte meg születésnapja alkalmából.
Károly bácsi Tatabányán született és itt is nőtt fel, nyugdíjazásáig a Brikettgyárban dolgozott. Átélte a II. világháború történéseit, a forradalmat. Egészen a tavaly évig aktív kertész volt, naponta kijárt a kertvárosi szőlőbe és borászkodott is.
„A szőlő, a kertművelés és a termés élvezete volt ám csak a mesevilág” – vélekedett az ünnepelt, akinek hallása meggyengült már, de fiú unokája, egyben tolmácsa segítette a beszélgetésben. Az alpolgármesterrel megvitatták a tatabányai foci történéseit, szóba kerültek az egykori meccsek, a feledhetetlen emlékek, mint például a Grosics Gyulával való találkozás.
„Elfogadom magam, még ha a szerkezet olykor akadozik is, azt be kell olajozni és kész!” – osztotta meg életszemléletét a szépkorú dr. Kancz Csabával.
Károly bácsi születésnapját családi körben és a kertbarátokkal töltötte, akik még cigányzenével is meglepték őt. Az idős úr az egészséget a kertészkedésben és a finom borban látja. Feleségével ősszel lesznek hatvan éve házasok, a gyémántlakodalom megünneplése után a következő nagy esemény a kis unoka megszületése lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
