Hírek
2012. Február 23. 14:19, csütörtök |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
„A kontinenstorna első számú rendezője Magyarország”

A magyar és a horvát szövetség a közeli jövőben dönt a 2014-es női kézilabda Európa-bajnokság szervezőbizottságának struktúrájáról és személyi összetételéről, az első megbeszélésekre pedig áprilisban kerül sor Bécsben.
Többek között erről egyeztetett a hazai sportági szövetség (MKSZ) háromfős delegációja kedden az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) központjában, Bécsben, ahol a magyarországi adóváltozások sportági vonatkozása, illetve az EHF-tisztújítás is napirendre került.
A hazai szövetség csütörtöki közleménye szerint Vetési Iván elnök, Bienerth Gusztáv, az elnökség nemzetközi ügyekért felelős tagja, valamint Rácz Mariann, az MKSZ nemzetközi bizottságának elnöke járt az osztrák fővárosban, s egyeztetett Michael Wiederer EHF-főtitkárral, Markus Glaser versenyigazgatóval, valamint az európai szövetség több vezető munkatársával.
A tárgyalások egyik fő témája volt a 2014-es magyar–horvát közös rendezésű Európa-bajnokság.
„A kontinenstorna első számú rendezője Magyarország, a magyar és a horvát szövetség pedig a közeljövőben dönt a szervezőbizottság struktúrájáról és személyi összetételéről – idézte a közlemény Bienerth Gusztávot. – Az első szakértői szintű megbeszélésekre áprilisban kerül sor Bécsben, és hamarosan a pontos Eb-helyszínekről is döntést kell hoznunk.”
Az MKSZ vezetői bemutatták a magyar szövetség új struktúráját, a bizottságok megváltozott rendszerét, és tájékoztatást adtak a magyarországi adóváltozásokról, amelynek eredményeként a magyar kézilabda sokat profitálhat a társasági adóból befolyó támogatásokból.
A felek tárgyaltak a júniusi EHF-tisztújításról is. A kontinentális szövetség a távozó Tor Lian elnök utódja mellett megválasztja a végrehajtó bizottság tagjait is, és új bizottsági struktúra áll föl.
„Az európai szövetségben jelenleg két magyar tisztviselő van, Sinka László a végrehajtó bizottság tagja, míg Andorka Sándor a versenybizottság játékvezetésért felelős tisztviselője – mondta el Bienerth Gusztáv. – Andorka Sándor az EHF belső szabályzata szerint jelenlegi tisztségében nem újraválasztható. Fontos tudni, hogy nincsenek előre leosztott kvóták és helyek az egyes tagszövetségek képviselői számára, ezért a magyar szövetség ismert és elismert szakembereket kíván jelölni március 22-ig, majd júniusig komoly lobbitevékenységet kell folytatnunk, hogy minél több pozícióban dolgozzanak magyarok nyártól.”
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2023. Június 08. 07:11, csütörtök | Sport
A West Ham United 58 év után nyert európai trófeát
A West Ham United nyerte a második alkalommal kiírt labdarúgó Konferencia-ligát, mivel szerdán a prágai döntőben 2-1-re legyőzte a Fiorentinát.
2023. Június 06. 18:45, kedd | Sport
Hetedik lett Portugáliában Benyó Máté, aki újoncként a legjobb magyar az Eb-mezőnyben
A hétvégén Portugáliában folytatódott a 2023-as Rallycross Európa-bajnokság, és a nemzetközi mezőnyben idén bemutatkozó Benyó Máté (ERX1) ismételten bizonyította EB-újoncként, hogy a legjobbak közt a helye.
2023. Június 06. 15:30, kedd | Sport
Túl a második gokart OB-n
A DD2 Masters kategóriában indult Nagy Matyi, az RMC Hungary második OB futamán a Dakar Ringen.
2023. Június 06. 15:22, kedd | Sport
Újra a TOP10-ben Kovács Bálint az IDM második versenyhétvégéjén
A H-Moto Team pilótája, Kovács Bálint tovább folytatta a menetelését az IDM 2023-as idényének második versenyhétvégéjén.