Hírek
2016. Február 26. 09:16, péntek | Helyi
A farsangi szezonban indult az új Forgós ropogós táncházak sorozat

Harmadik évadját kezdte meg a Forgós ropogós táncházak sorozat 2016. február 6-án Bánhidán, A Vértes Agorája és a Bányász Táncegyüttes együttműködésében.
A Puskin Művelődési Ház adott otthont a széria első állomásának, amelyen a farsangi hagyományok játszották a főszerepet. Az élő zenét Korpás Éva és zenekara szolgáltatta. A gyerekeket énekeltette, játékra és táncba hívta.
A következő táncház 2016. február 13-án, Alsógallán várta a kicsiket és nagyokat a József Attila Művelődési Ház Farsangtemetés fánkpartival című programján. Hagyományok tengerében válogathattak a családok: kézműves foglalkozás, fánk sütés, kiszebáb készítés és égetés, jelmezverseny volt többek között a gyerekek számára a program. A Bányász Táncegyüttes zenészei és táncosai a rendezvény fináléjában forgatták meg a vendégeket. Lampionos felvonulás és kiszebáb égetés zárta a jó hangulatú programot.
Az NKA pályázatának köszönhetően az új évadban ezúttal négy tatabányai városrészben és két térségi településen, Szárligeten és Vértesszőlősön hívja táncba a fiatalokat a tavasz végéig a Bányász Táncegyüttes és a közreműködő zenészek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 01. 07:00, kedd | Helyi
SOK VOLT A ROVÁSÁN
Engedély nélkül, a tulajdonos tudtán kívül más autójával hajtott egy férfi Esztergomban, aki ellen rablás miatt körözés volt érvényben.
2025. Június 04. 10:07, szerda | Helyi
ORSZÁGOS HATÁRRENDÉSZETI ÖSSZESÍTŐ
Az elmúlt nap eseményei számokban . A szolgálatot teljesítő rendőrök 2025. június 03-án 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 35 határsértőt tartóztattak fel.
2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka
Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.