2024. május 13, hétfő - Szervác

Hírek

2011. December 19. 08:47, hétfő | Helyi sport

105 gól a jubileumi Karácsony Kupán

Pontosan 30 esztendeje, 1981-ben csaptak össze első alkalommal a környei általános iskola tornatermében labdarúgócsapatok, hogy eldöntsék, ki viheti haza a Karácsony Kupát.

Merthogy hiába a hideg és a tél, a bőrt rúgni kell…
A kezdeményezés olyannyira sikeresnek bizonyult, hogy azóta sem múlt el egyetlen december sem a már hagyományos karácsony előtti teremfoci nélkül, melynek rendezője évek óta az önkormányzat képviselő-testületének Kul­tu­rá­lis, Okta­tási, Sport és Nem­ze­ti­ségi Kisebb­ségi Bizott­sága.
Szombaton hat együttes küzdött két csoportban, körmérkőzések során a kupáért, s Török Mihály főszervező a döntő összecsapás, a Bridgestone – Vashíd meccs előtt így fogadkozott, pontosabban szurkolt a környei fiataloknak: megeszem a kalapom, ha nem a Vashíd győz!
Erre – a Vashíd játékosainak köszönhetően – nem került sor, mivel 3:1 arányban felülmúlták a Bridgestone együttesét, amely így a második helyen végzett. Az idei Karácsony Kupa harmadik helyét az Aligators szerezte meg, negyedik lett a Csipet-csapat, ötödik a Transintertop, s hatodik a No Name.
A nap folyamán pontosan 105 gól született, ebből hetet Zelenai Erik (Vashíd) szerzett, aki el is nyerte a Gólkirályi címet. Annak nehéz lenne utánaszámolni, hogy hány kapura rúgást védett ki sikerrel Lord Sándor (Vashíd) hálóőr, az viszont biztos, hogy ő is magabiztosan hódította el a legjobb kapusnak járó elismerést.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 12. 09:01, vasárnap | Sport

Tour de Hongrie - Eisenkrammer: ilyen sportélményben még nem volt részem magyar körversenyen

Eisenkrammer Károly számára élete legkülönlegesebb sportélményét nyújtja eddig a Tour de Hongrie országúti körverseny.

2024. Május 12. 08:59, vasárnap | Életmód

Kálid Artúr kapta a Szabadtéri Színházak Szövetségének díját

A Szabadtéri Színházak Szövetsége Kálid Artúr színművésznek ítélte oda idén a Gedeon József Amfiteátrum-díjat:

2024. Május 12. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

2024. Május 12. 08:57, vasárnap | Sport

Meglepetésre kikapott Miskolcon a Fradi

A Diósgyőr 2-0-ra legyőzte otthon a bajnok Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában.