Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2017. Február 21. 09:00, kedd | Helyi

Közös célok, feladatok

 Közös célok, feladatok

A Komárom-Esztergom Megyei Balesetmegelőzési Bizottság szakmai partnereivel együtt értékelte az elmúlt évi tevékenységét és megfogalmazta 2017. évi célkitűzéseit.

Komárom-Esztergom megye közlekedésbiztonsági helyzetét értékelték a szakemberek 2017. február 20-án, a megyei Balesetmegelőzési Bizottság szokásos évértékelő értekezletén. Az ülésen a rendőrséggel együttműködő társszervek és civil partnerek is részt vettek.

A rendezvény résztvevőit a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Vezetője, Farkas Gábor r. ezredes köszöntötte. Sólyáné Farkas Friderika r. alezredes, a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője, a Megyei Balesetmegelőzési Bizottság ügyvezető elnöke tartott tájékoztatót a 2016. évben bekövetkezett személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleseti helyzetről, valamint az elmúlt évi baleset-megelőzési tevékenységéről.

Ezt követően Buóczné Miklán Erzsébet r. őrnagy, a Komárom-Esztergom Megyei Balesetmegelőzési Bizottság titkára beszélt a 2017. évben kitűzött célokról, megvalósítandó programokról. A korábbi évhez hasonlóan ebben az évben is prioritást élvez a gyalogosok és kerékpárosok védelme, az ittas vezetők kiszűrése, valamint a halálos kimenetelű és a személysérüléssel járó közúti közlekedési balesetek számának csökkentése.

Milus Gábor r. ezredes, rendészeti rendőrfőkapitány-helyettes, a Megyei Balesetmegelőzési Bizottság elnöke megköszönte az együttműködők munkáját és további támogatásukat kérte a közös célok elérésében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.